Kendinizi Güvende Hissederken Güvenlik Kameralarınızın Mağduru Olmayın!

Son zamanlarda hackerlerin en uğrak durağı güvenlik kameraları oldu. Avrupa ve Amerikada pek çok kişinin özel görüntülerini, güvenlik kameraları aracılığı ile kayıt altına alan ve bunları internet sitelerinde yayınlayıp para kazanan hackerlar genellikle şifreleri “admin admin” veya çok basit tutulmuş güvenlik kameralarını ve basit yapılandırılmış ağ sistemleri üzerinden sizin verilerinize ulaşıp kayıt alabilmektedirler. Sizde mağdur olmak istemiyor tavsiyemiz aşağıdaki adımları takip etmeniz.

-Güvenilir ve tecrübeli şirketlerle çalışın.

-Güvenlik kameralarına ait seri numaralrı ve ip numaralarınızı iyi muhafaza edin veya edildiğinden emin olun.

-Özellikle kapalı devre güvenlik kamera sistemi kullanmayan ya da güvenlik kamerasına uzaktan erişim sağlanabilen sistemlerde ara yüz şifreleri belirli aralıklarla değiştirin. Güvenlik kamerası şifre değişimlerinde, sayı, harf ve sembollerden oluşan karşık kombinasyonlu ve yeterli uzunlukta olan şifreler tercih edin.

-Kameranın ara yüz şifresinin unutulmasına karşı güvenlik kamerası şifremi unuttum kısmındaki hatırlatıcılar yabancı biri tarafından kolay ve tahmin edilebilir bilgilerinizi içeğermediğine dikkat edin. Güvenlik kamerası üreticilerinin yayınladıkları güncellemeler (firmware) takip etmelisiniz.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın