Outlook 2010 E-posta Hesabı Kurulumu – POP3

POP ve IMAP Arasındaki Fark Nedir?

IMAP, E-posta istemicisi ve sunucu arasında çift yönlü bir iletişim sağlar. POP3 yönteminde e-posta iletileri sunucudan alınır ve aksi belirtilmediyse iletiler sunucudan kaldırılır. E-posta iletilerinizi birden çok cihaz aracılığı ile gönderiyor, alıyor veya kontrol ediyorsanız hesap kurulumunu >IMAP olarak gerçekleştirmenizi öneririz. Böylece e-postalarınız tüm cihazlarınız tarafından erişilebilir olacaktır ve yaptığınız değişiklikler eş zamanlı olarak tüm cihazlarda görüntülenecektir. Tek cihaz için kurulumlarda ise POP3 kurulumu gerçekleştirmeniz kota yönünden daha avantajlı olacaktır.

Outlook 2010 E-posta Kurulumu – POP3

1 – Programa Giriş,

Outlook 2010 programını çalıştırınız:

2 – Yapılandırma

E-posta hesabı yapılandırmak istiyor musunuz? kısmında Evet seçeneğini işaretleyiniz ve İleri butonuna tıklayınız:

3 – Manuel Yapılandır

Sunucu ayarlarını veya ek sunucu ayarlarını el ile yapılandır seçeneğini işaretleyiniz ve İleri butonuna tıklayınız:

4 – İnternet E-Posta

İnternet E-posta seçeneğini işaretleyiniz ve İleri butonuna tıklayınız:

5 – E-Posta Ayarları

Kullanıcı, Sunucu ve Oturum açma bilgilerinizi giriniz, Hesap Türü olarak POP3 seçiniz ve Diğer Ayarlar butonuna tıklayınız:

Not: Eğer farklı bir uzantı ile bağlanmaya çalışıyorsanız (örn: mehmet@alandiniz.com)  gibi gelen ve giden posta sunucu bilgilerini farklılık gösterecektir. Öğrenebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adım 7 – Port Ayarları

Gelen, giden port bilgilerinizi giriniz, Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir seçeneğini işaretleyiniz, Şifreli bağlantı türünü seçiniz ve Tamam“butonuna tıklayınız:

7 – Port Ayarları

Gelen, giden port bilgilerinizi giriniz, Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir seçeneğini işaretleyiniz, Şifreli bağlantı türünü seçiniz ve Tamam“butonuna tıklayınız:

8 – Kurulum İleri

İleri butonuna tıklayınız:

9 – Sınama Başarılı

Hesap ayarlarınızın test edileceği bir pencere görüntülenecektir. Testin başarılı olması için hesap bilgilerinin doğru şekilde tanımlanmış olması gerekmektedir. Kapat butonuna tıklayınız:

10 – Kurulum Başarılı

İleri butonuna tıklayınız:

11 – Kurulum Son

Son butonuna tıklayınız:

12 – Maillerinizi alabilirsiniz