Türkler, Instagram’ı sömürüyor!

Instagram hepimizin hayatında vazgeçilmez bir konuma ulaştı. Özellikle son zamanlarda gelen güncellemelerle beraber oldukça eğlenceli ve kullanışlı hale gelen Instagram, diğer sosyal medyalardan daha fazla kullandığımız bir uygulama haline geldi. Yapılan son araştırmalar ise Instagram‘ı ne kadar çok sevdiğimizi ortaya çıkardı!

Medya takibi kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik bir araştırma yaptı. Yapılan araştırmada, Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından edindiği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile sosyal medyayı en çok kullanan ülkeler arasında beşinci sıraya yerleşti. Dünya üzerindeki bütün ülkeler araştırmada baz alınırken, sosyal medyayı en çok kullanan ülkeler listesinin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD yerleşti.  ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. En çok kullanan diğer ülkeler ise RusyaJaponyaİranBirleşik Krallık ve Meksika olarak belirlendi.

Sosyal medya basının en çok ilgisini çeken konulardan!

ITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya araştırmada, sosyal medya hakkında basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılında Instagram hakkında 16 bin 158 haber yapıldığı görüldü. Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Kaynak: ShiftDelete.Net

Yorum yapın